Jaro klepe na královské dveře

Valentýn jsme slavili i my! Víte, jak nejromantičtější den vůbec vznikl?


Oslavili jsme Den svatého Valentýna, který se slaví v anglosaských a dalších zemích každoročně 14. února jako svátek lásky a náklonnosti mezi partnery. Je to den, kdy se milované osoby obdarovávají různými dárky. Nejčastější jsou to květiny, cukrovinky či třeba láhev dobrého vína. Dárky jsou většinou s tematikou stylizovaného srdce, jako symbolu lásky. V poslední době se tento svátek šíří i v kontinentální Evropě, do určité míry z komerčních důvodů. Svátek je pravděpodobně odvozen od svátku Lupercalia slaveném ve starověkém Římě. V předvečer tohoto dne byly do „urny lásky“ vloženy lístečky se jmény dívek. Každý mladý muž potom tahal lísteček a dívka, jejíž jméno si vytáhl, se měla stát jeho „miláčkem“ v následujícím roce. Legenda také říká, že tento den začal být známý jako Den svatého Valentýna až díky knězi Valentýnovi. Claudius II., vládce Říma, zakazoval svým vojákům, aby se ženili nebo jen zasnubovali. Bál se, že by chtěli zůstat doma u svých rodin a nešli do boje. Valentýn vzdoroval vládci a tajně oddával mladé páry. Byl zatčen a později popraven 14. února. Svátek Luprecalia splynul s oslavami mučednictví Svatého Valentýna a vznikl romantický svátek, který je nyní 14. února slaven.

    

Jaro klepe na dveře


Vichřice, prašan, vánice a sníh po kolena – tak tomuto počasí je konec, protože jaro nezadržitelně klepe na dveře. Je třeba řádně se vyzbrojit, a to nejen dobrou náladou a chutí do nových příležitostí. Zimu jsme si užili plnými doušky, a to jak sportovně, tak vánočně a večírkově. Stupňům pod nulou již odzvonilo a my v sobě opět objevujeme nové, svěží a neokoukané nápady.

Na plné obrátky


Musíme přiznat, že žádné novoroční válení se u nás nekoná! Po Vánočních večírcích jsme se nestihli ani rozkoukat a už jsou tu Sportovní dny, Oslavy, Family days, Konference a Meetingy a přípravy na ně v plném proudu. V nejbližších dnech připravujeme zážitkovou konferenci v Praze pro největšího soukromého provozovatele Domovů pro seniory. Dále pak třídenní akci v luxusním sportovním komplexu X- bionic pro známou kosmetickou značku, která je světovým lídrem v oblasti krásy. Velkou výzvou jsou pro nás dva projekty pro německý diskontní potravinový řetězec, v Čechách velmi známý a oblíbený. Zde nás čeká realizace slavnostního zahájení výstavby logistického centra a tisková konference, která přiblíží a objasní médiím revoluci v zásadách a pravidlech týkajících se nákupu vybraných surovin této společnosti.

Recent Posts
Kontaktujte nás

Aktuálně nejsme na příjmu, ale můžete nám poslat email. Odpovíme do 24 hodin.

Not readable? Change text. captcha txt
POPTÁVKA / INQUIRY